مشخصات فایل(تحقیق درمورد احاديث )

تحقیق درمورد احاديث |1582147|swd|تحقیق درمورد احادیث ,احادیث,دانلود تحقیق درمورد احادیث ,احادیث
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق درمورد احاديث

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن .doc :

24- بهترين شما مردي است كه با زنش خوشرفتارتر باشد و من از همه شما نسبت به زنانم خوش رفتارترم (بحار ج 103 ص 225)

25- هر زني كه شوهرش را با زبانش بيازارد خداوند هيچ توبه كفاره اي از او نمي پذيرد و هيچ كار نيكش را قبول نمي كند تا وقتي كه شوهرش از او راضي شود (بحار ج 103 ص 224)

26- هر فردي كه كج خلقي زنش را تحمل كند، خداوند به او پاداشي مي دهد كه به حضرت داود براي صبرش بر بلا عطا فرمود و هر زني كه كج خلقي مردش را تحمل كند خداوند به او ثواب آسيه (همسر فرعون) را عطا فرمايد (بحار ج 103 ص 247)

27- ام سلمه از اسولمندا (ص) درباره ثواب خدمت كردن زن به شوهرش سوال كرد حضرت فرمود: هر زني كه در خانه شوهرش چيزي را از جايي بردارد و به جاي ديگر گذارد و قصدش اصلاح و درست كاري باشد. خداوند به او نظر نمايد و هركس مورد نظر خدا قرار گيرد خدا عذابش نمي كند (بحار ج 103 ص 251)

28- رسول خدا (ص) فرمود: وصيت مرا درباره نيكي كردن به زنان بپذيرد

29- مردي خدمت رسول خدا (ص) آمد و عرض كرد همسري دارم كه هرگاه وارد خانه مي شوم به استقبالم مي آيد و چون خارج مي شوم بدرقه ام مي كند و زماني كه مرا اندوهگين مي بيند مي گويد: اگر براي روزي (مخارج زندگي) غصه مي خوري بدانكه ديگري (خداوند متعال) آنرا بعهده گرفته است و اگر براي آخرت غصه مي خوري خدا اندوهت را ازدياد كند (بيشتر به فكر آخرت باش) رسول خدا (ص) فرمود خداوند در دوري زمين عاملان و كارگزاراني دارد و اين زن يكي از عاملان خدا است او نصف پاداش شهيد را دارد (وسائل ج 14 ص 17)

بسمه تعالي

مقدمه

حمد و ستايش خداوندي را كه با ارسال پيامبران انسان ها را از ورطه هلاكت نجات بخشيده و با ختم نبوت به وسيله محمد مصطفي (ص) به او كرامتي ديگر بخشيد.

نبي مكرم اسلام شخصيت برزگي كه گفتار و دستور نيك را توأمان با عمل صالح نمود و به اين وسيله توانست وحشي ترين اقدام بدوي را به سوي خود كشانده و از آنها انسان هاي نمونه بسازد.

هرچند رفتار عملي پيامبر اسلام نقش اصلي را در هويت انسان ها به شاهراه كمال داشت اما بايد اذعان نمود كه گفتار و سخنان آن حضرت در رسيدن به اين مهم نيز نقش به سزايي داشت

بارها و بارها مشركان از نزديك شدن افراد به رسول خدا و شنيدن سخنان او منع و از آن هراس داشتند، زيرا خود تأثير شگرف كلمات آن حضرت را ديده و بارها ناخواسته حلاوت و شيريني گفتار آن حضرت را حتي سخت دل ترينشان چشيده بودند و سخنان آن حضرت برجانشان نشسته بود

سخنان آن حضرت كه جان مايه هاي آن برگرفته از سرچشمه لايزال علم الهي بود و از كسي شنيده مي شد كه نمونه عملي و تنديس مقدس اخلاق كامل و صاحب تمامي مكارم اخلاقي بود و همچون معجزه جاودانه اش، قرآن كريم، ابدي و ماناگشت وسينه به سينه در ميان نسلها جاودانه شد.

1- جهاد زن، خوب شوهر داري كردن است.

2- نشان ميمنت زن اين است كه خواستگاريش آسان و مهرش سبك باشد

در پرتو كلام معصوم پانصد حديث

علي عراقچي همداني- از حوزه علميه قم

3- بهترين زنان شما براي همسري زني است كه زايا، مهربان و پاك دامن باشد. نزد فاميلش عزيز و محترم و در مقابل شوهر متواضع و فروتن باشد. از خودآرايي براي شوهر خويش كوتاهي نكند اما در برابر ديگران به حدي خود دار و موقر باشد كه بي اعتنا جلوه كند

4- هركس دو زن داشته باشد و در حقوق مالي و معاشرت با آنان معاشرت نكند در روز قيامت به غل و زنجير بسته مي شود و كشان كشان به جهنم داخل مي گردد

ازدواج در اسلام- انتشارات در راه حق

5- نجات دهنده از مردان كم است و از زنان كم و كمتر، پرسيده مي شود چرا؟ فرمود: زيرا زنان در زمان خشم، كافرند و در زمان خشنودي ايمان دارند.

6- چه بسيار مرداني كه در قيامت سالها گرفتار عذابند حال آنكه همسران آنان در بهشت از نعمتهاي الهي بهره مي برند.

7- پيامبر زماني كه قصد ازدواج داشتند از زني كه تقاضا نمودند تا در مورد فرد مورد نظر تحقيق نمايد و سپس مطابق نظر مشورتي او عمل نمودند.

زن عقل، ايمان، مشورت،

دكتر كبري خزعلي، سيميندخت بهزاد پور، زهرا آيت الهي

30- زن گرفتن سبب حفظ نصف ايمان است و از خداوند مسئلت نمائيد تا اينكه نصف ايمان ديگر شما را نيز حفظ نمايد.

31- يكي از تقديرهاي الهي براي مرد مسلمان كه حال او را اصلاح مي كند زني است كه چون شوهر او را به بيند خرسند گردد، در غياب آبروي او را نگه دارد و در حضور فرمانش را ببرد.

ازدواج يا پيمان زناشويي

مقدمه سيد محمود واعظ- تأليف نصر الله منصوري

32- فاطمه را بعنوان الگوي زن و مصداق و نماينده كلي زنان اسلام و بر اين اساس نام او را در قرآن در قالب نسائنا ثبت دارد و هم بر اين بنيان جايگاه قربي براي زن معين كرد كه برخلاف طرز فكر معهود بود.

در مكتب فاطمه سلام الله- تأليف دكتر علي قائمي

15- اگر كسي زني را با مال حلال بهمسري قانوني خويش در آورد و مقصودش از ازدواج با وي فخر فروشي و ريا كاري و خود بيني باشد خداوند از اين پيوند زناشوئي جز بر ذلت و پستي او نمي افزايدمطالب دیگر:
🔍تحقیق نظام آموزشی کره جنوبی🔍تحقیق تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP)🔍تحقیق تاريخ موسيقي🔍تحقیق تاريخ مغول، مقايسه دو كتاب تاريخ جهانگشاي جويني و ظفرنامه حمدالله مستوفي (قسم‌السلطاني)🔍تحقیق خطرات كوهنوردى🔍تحقیق آموزش نکات لازم در کوهنوردی در کوهستان🔍تحقیق آشنایي با طبيعت و آثار باستاني کرمانشاه🔍تحقیق عربستان🔍تحقیق طوفان سرخس🔍تحقیق آشنایی با شهر سبزوار به همراه ترجمه انگلیسی🔍تحقیق جدول تناوبی🔍تحقیق چوب درختان سوزنی برگ و پهن برگان🔍تحقیق خورشید🔍تحقیق بررسی كشور مكزيك🔍تحقیق شناسايي و تيپلوژي سازه هاي آسيب پذير مناطق شهري و روستايي در برابر زلزله🔍تحقیق کانی (معدن)🔍تحقیق انفجار هسته ای🔍تحقیق کشور ترکیه🔍تحقیق شهرستان تربت حیدریه همراه با ترجمه انگلیسی🔍تحقیق شهرستان تربت جام همراه با ترجمه انگلیسی🔍تحقیق تدارک فرصت‌ هاى اوقات فراغت در بريتانياى كنوني🔍تحقیق ماده منفجره🔍تحقیق بررسی شهرستان تايباد🔍تحقیق بررسی تاریخچه و سیر تحولی سنگ‌ های رسوبی🔍تحقیق نیشابورشناسی