مشخصات فایل(تحقیق درمورد ارگونومیک )

تحقیق درمورد ارگونومیک |1582193|swd|تحقیق درمورد ارگونومیک ,ارگونومیک,دانلود تحقیق درمورد ارگونومیک ,ارگونومیک
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق درمورد ارگونومیک

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن .doc :

ارگونومیک: (مهندسی فاکتورهای انسانی)

ارگونومیک یک نظام علمی مربوط به طراحی ها بر اساس نیاز های انسانی است، و تخصصی که تئوری ها ، اصول و قواعد، اطاعات و روش های طراحی را به منظور عینی سازی بازدهی انسان عملکرد کل سیستم ، به کار می برد، این رشته (زمینه) همچنین مهندسی انسانی و مهندسی انسانی و مهندسی فاکتورهای انسانی نام دارد. تحقیقات ارگونومیک عمدتا توسط ارگونومیک ها به منظور طراحی و ارزیابی وظایف کارها، محصولات، محیط ها و سیستم ها گرفته شده به منظور سازگار کردن آن ها با نیازهایشان توانایی ها و محدودیت های افراد به کاربرده می شود. (IEA,2000) در UK قزد متخصص برای ارگونومیست ها جامعه ارگایونومیک است.

دیدگاه (نقطه نقطه) ایونومیک یک علم مربوط به مناسب بین افراد و کارشناس است. به حساب آوردن و در نظر گرفتن قابلیت های کارگران و محدودیت ها در جستجو برای حصول اطمینان از وظایف تجهیزات، اطلاعات و سازگاری، محیط هر یک از کارگران.

برای ارزیابی تناسب بین یک نفر و کارشان یک مهندس فاکتورهای انسانی نکات زیر را دتر نظر می گیرد.

کار انجام شده و تقاضا از کارگر ، تجهیزات مورد استفاده (اندازه اش، چگونگی اختصاص آن برای وظیفه مورد نظر)، اطلاعات مورد استفاده (چگونگی ارائه شدن آن، دسترسی و تغییر متن) ارگونومیک ها روی خیلی از نظام های موجود در مطالعه اش از انسان ها و محیط شان فراهم کرده که شامل انسان شناسی، بیومکانیک، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، طراحی صنعتی اصول مکانیزم حرکات بدن، فیزیولوژی و روانشناسی است. نوعا یک ارگونومیست (مهندس فاکتورهای انسانی) در روانشناسی BS یا BA ، مهندسی مکانیک یا صنایع یا علوم سلامت و معمولا یک MA یا MS یا phd خیلی از دانشگاه ها درجه استادی علم در ارگونومی پیشنهاتد دارد ارائه می دهند، در حالیکه برخی استاد ارگونومیک یا استاد درجه های فاکتورهای انسانی را ارائه می دهند. اخیرا، کاردرمانی (شغلی) به سمت رشته های ارگونومی در حال حرکت است و این رشته به عنوان یکی از رشته هایی 10 پدیدآمده که به عنوان یکی از 10 محیط علمی نمایان برای مشاهده در هزاره جدید به وجود آمده اند.

5 خبر ارگونومیک: در ارگونومی 5 بعد وجود دارد، امنیت، راحتی، راحتی، کار، بهره وری یا راندمان و زیبایی (مختصات علمی) بر اساس این خبرهای ارگونومیک، نمونه هایی داده شده از اینکه چگونه محصولات (فرآورده ها) یا سیتم ها می توانند از دوباره طراحی بر اساس اصول و قواعد ارگونومیک سودمند باشند. ایمنی بطرهای داروهای داروهای پزشکی : چاپ روی آن ها (بطری ها) می تواند بزرگتر باشند شکلی که فرد بیماری که دید (بینایی) معیوب دارد( به سبب sinuoes و غیره) می تواند به راحتی و بر چسب ها و مقدار تجویز شده را ببینید. ارگونومیک ها می تواند نوع چاپ را طراحی می کند، رنگ و سایز را برای تهیه کردن دید (بینایی) طراحی کند.

نشان دادن ساعت هشدار- آسایش: برخی علائم و نشان دادن ها ، به صورت رنگ روشن و درشت هشد، فراهم کردن روشنایی را چشم زمانی که تاریکی و تیرگی همه جانبه را فراگرفته و احاطه کرده است. اصول و قواعد ارگونومی می تواند این مسئله را براساس قواعد متضاد متابین دوباره طراحی می کند.

سهولت استفاده علائم خیابان: درک سیکا غریب و ناآشنا ، خیلی وقت ها تشخیص علائم خیابان ها سخت است این می تواند با اصول و قواعد رد یابی بصری در ارگونومی راهنما میگردد.

بهره وری را زمان (عملکرد)- HD TV .صدای مربوط به HD TV کمتر از تنظیم TV است بنابراین وقتی شما از HD برای تنظیم سویچ می کنند صدا به شدت افزایش می یابد ارگونومی ها این تفاوت در سطح رسمی یل را سازمان می کند. و اختلالی در صدای بلند و گوش ایجاد می کند این می تواند به واسطه برابر کردن سطوح دسی بل حل شود.

ساختار های پست صوتی: گوش دادن گزینه های بیشتر برای کاربر حل کند.

محسنات – علائمی در میحط کار: علائم دار کردن، باید گونه درسر تا سر محیطی کار به صورت سازگار ایجاد شود که نه تنها زیبایی ها و مطلوب باشند بلکه همچنین به شکلی باشد که اطلاعات به سادگی برای همه علائم قابل دستیابی باشند.

دامنه ها: IEA ارگونومی را به طور گسترده به سر دامنه تقسیم می کند:مطالب دیگر:
ررسی فرهنگ و رفتار اجتماعى ایرانیان در دوران مادها و چگونگي حضور و زندگي و پيوندهاي برخي از اين اقوامصرف مکمل های غذایی در ورزشکاران م مزایا و معایب و طرز استفاده آنها و بررسی رژیم های بدنسازیمديريت زمان و بررسی اهمیت آن و عوامل اتلاف وقت و مقابله با آنهاهزينه يابي كيفيت در پروژه ها و بررسی ساختار و دسته بندی هزینه های کیفیترشته ماشین ابزار و بررسی کارگاه ها و آزمایشگاه ها و دستگاه های آن و آشایی با CNC و کاربردهایشبررسي اقتصادي راه اندازي كتابفروشي و لوازم التحریر و بررسی مشتریان و مدیریت و سرمایه و بازار و انجهنر کاشی کاری و بررسی کاشی و انواع و ساخت آن و بررسی تاریخچه هنرکاشی کاری در جهان و ایرانسيمان و بررسی تاریخچه و مواد تشکیل دنده و روند تهیه و انواع آنرسها و بررسی پیدایش و ساختمان عمومی و خواص و انواع آنهاTQM و تغییر و توسعه سازمانی بوسیله توماس پاکارد و تشریح جنبه های کلیدی تکمیل تغییر سطح کلان سازمانیمسجد جامع یزد و بررسی پشت بام مسجد و حضور زنان در آنبررسی معماري مساجد ايران در طول تاریخ و بررسی چند مسجد معروف کشور از دیدگاه معماریطراحي يك سيستم انبارداري و بررسی انبارداري و ذخيره سازي مكانيزه در لجستيك بر مبناي SMOAD و معرفیمدیریت و برنامه ریزی انرژی و بررسی استانداردهای انرژی و محیط زیست و مباحث زیست محیطیبررسی ميكروكنترلر 8051 و تاریخچه و اجزا و ویژگی های آن و بررسی سازندگان ميكروكنترلر 8051بررسی نظریه سیستمها و فنون تجزيه و تحليل سيستمها در مديريت و بررسی مشخصات عمومی آنهابررسی قزوین تاریخ و جغرافیای آن و بررسی معماری و تاریخچه مساجد این شهري با طبقه بندي مواد اعتياد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آني و خطرات آن و بررسی اهداف و مراحل درمبررسی انواع و نحوه ثبت شرکتها در ایران و چگونگی تاسيس چاپ خانه و تامین افراد و مواد موردنیازجهانگردی و و بررسی شاخصها و اثرات عوامل خارجی در آن و بررسی آژانسهای مسافرتی و وظایف و مزایا و مشکمفهوم زمان و مشکلات آن و بررسی دیدگاه فلاسفه غرب درباره زمانخاک شناسی و بررسی ساختار و تقسیم بندی و فرایند تشکیل خاکخاک شناسی و بررسی ویژگیها و مکانیک خاک و فرسایش خاک و راههای مبارزه با آنپاورلیفتینگ (پرورش اندام) وبررسی تاریخچه و قواعد تمرین و مسابقات آن و بررسی ارزش غذایی و اهمیت تغذیبررسی کم خونی فقرآهن و علل و عوارض و روش درمان آن